تور دبی2020-05-05T13:27:18+00:00

 

 

جاذبه های دیدنی دبی

 

شهر دبی یکی از محبوب ترین شهرهای امارات متحده عربی می باشد. این شهر با آسمان خراش ها و مراکز خرید لوکسی که دارد، خود را از یک منطقه ی کویری به یک مقصد تفریحی تبدیل کرده است، جایی که هر ساله گردشگران زیادی برای خرید، آفتاب گرفتن و داشتن یک سفر تفریحی ​​خانوادگی به آن سفر می کنند. دبی به دلیل داشتن جاذبه های دیدنی ای مانند برج خلیفه که بلندترین ساختمان جهان است و همچنین مراکز خرید بی نظیر و دامنه های اسکی سرپوشیده، بسیار مشهور است.

این شهر علاوه بر جاذبه ها و زرق و برق های دنیای مدرن، دارای جاذبه های فرهنگی و سرگرمی های دیگری مانند مکانهای دیدنی دبی برای کودکان نیز می باشد. برای مثال اگر بخواهید با شهر قدیمی دبی بیشتر آشنا شوید می توانید در اطراف ناحیه بستاکیا قدم بزنید و سپس با یک لنج سنتی در امتداد دبی کریک سفر کنید و به زودی خواهید فهمید که در زیر نمای پر زرق و برق این شهر، چیزهای بیشتری برای دیدن وجود دارد. در ادامه شما را با تعدادی از دیدنی ترین جاذبه های دبی آشنا می کنیم.

برج خلیفه

معروف ترین بنای دیدنی دبی برج خلیفه است که با نزدیک به 830 متر بلندترین ساختمان جهان و مشهورترین نقطه ی دیدنی این شهر است. برای اکثر گردشگرانی که به دبی سفر می کنند، حداقل یک بار بازدید از این بلند ترین آسمان خراش دنیا و رفتن به طبقه 124 م آن و مشاهده ی شهر دبی در زیر پایشان و منظره ی بی نظیر افق در پیش رویشان، گویا تبدیل به یک کار ضروری گشته است. این تجربه شامل توضیحاتی در مورد تاریخ شهر دبی و داستان ساخت برج خلیفه نیز می شود و بعد از آن همراه با آسانسور پر سرعت این برج به طبقه ی 124 خواهید رفت و از آنجا می توانید منظره ای 360 درجه ای از دیگر برج های دبی، صحرا و اقیانوس را ببینید.

برج خلیفه بلندترین آسمان خراش جهان در دبی

برج خلیفه بلندترین آسمان خراش جهان در دبی

به دلیل وجود نورپردازی های زیبا بر روی ساختمان های دبی در شب، بازدیدهای شبانه به ویژه در بین عکاسان بسیار محبوب است. همچنین فضای سبزی که برج خلیفه را احاطه کرده است بسیار زیباست و فواره هایی که در این محل نصب شده اند از بلند ترین فواره های اجرایی در دنیا می باشند که از فواره های مشهور لاس وگاس الهام گرفته شده اند. توصیه می کنیم که اگر قصد دارید تا در آخر هفته از این برج بازدید کنید، برای جلوگیری از اتلاف وقت در صف های طولانی ورودی، از قبل بلیط تهیه کرده باشید.

دبی مال

دبی مال مرکز خرید اصلی این شهر است و ورود به برج خلیفه و همچنین آکواریوم دبی را فراهم می کند. اگر به دنبال گزینه های سرگرمی بیشتری بخصوص بهترین تفریحات دبی هستید، یک پیست اسکیت بر روی یخ، منطقه بازی و یک مجموعه سینمای بی نظیر نیز در این مرکز خرید وجود دارد. گزینه های خرید و غذا خوری در رستوران ها و کافه های مرکز خرید دبی مال بی نهایت می باشد و تقریباً همیشه رویدادهای خاصی از جمله اجراهای زنده موسیقی و نمایش های مد در دبی مال برگزار می شود که معروف ترین آنها جشنواره ی خرید سالانه ی دبی در ژانویه و فوریه و جشنواره ی سورپرایز تابستانی دبی در ماه های جولای و آگوست می باشد.

دبی مال

نمای دبی مال در شب

موزه دبی

موزه عالی دبی در قلعه ی الفاهیدی که در سال 1787 برای دفاع از نهر دبی ساخته شده است، قرار دارد. دیوارهای این قلعه به طور سنتی از بلوک های مرجانی به همراه آهک ساخته شده اند. طبقه فوقانی توسط ستون های چوبی پشتیبانی می شود و سقف از برگ های نخل، گل و گچ ساخته شده است. این قلعه که در تاریخ خود به عنوان اقامتگاهی برای خانواده ی حاکم، کرسی دولت، پادگان و زندان مورد استفاده قرار گرفته است، دو بار در طی سال های 1971 و دوباره در سال 1995 بازسازی شده و اینك تبدیل به اصلی ترین موزه ی این شهر شده است. در ورودی این موزه نقشه های قدیمی امارات و دبی به نمایش گذاشته شده است که نشان دهنده ی گسترش خارق العاده ی این شهر پس از رونق نفت در منطقه می باشد. در حیاط این موزه چندین قایق سنتی و یک خانه ی ساخته شده از برگ های نخل با برج های بادگیر اماراتی وجود دارد. پس از ورود به داخل موزه، در تالار سمت راست سلاح های قدیمی امارات و در سالن سمت چپ وسایل موسیقی اماراتی را به نمایش گذاشته شده است. در زیر زمین هم سالن های نمایشی وجود دارد که جنبه های مختلف زندگی سنتی اماراتی، از جمله ماهیگیری مروارید و زندگی بیابانی را نمایش می دهد، همچنین آثار باستانی پیدا شده از قبور 3000 تا 4000 ساله در محوطه باستان شناسی القوسیس نیز در این بخش قرار دارد.

بستکیه

محله بستاکیا که همچنین به عنوان محله الفاهیدی نیز شناخته می شود، در اواخر قرن 19 ساخته شد تا خانه ی بازرگانان ثروتمند پارسی باشد که عمدتاً در کار تجارت مروارید و منسوجات بودند و به دلیل اینکه علاوه بر دسترسی به نهر دبی در اینجا می توانستند بدون بدون پرداخت مالیات به کار تجارت بپردازند، به دبی آمده بودند. بستاکیا بخش شرقی دبی را در امتداد نهر اشغال می کند و ساختمان های مرجانی و سنگ آهکی اینجا که بسیاری از آنها با دیوار هایی که از برج های بادی پوشانده شده اند، به طرز خارق العاده ای حفظ شده اند. برج های بادی در اینجا نقش سیستم های تهویه ی اولیه را در خانه ها ایفا می کردند، به این صورت که باد به دام افتاده در این برج ها به داخل خانه ها فرستاده می شد. بازرگانان پارسی احتمالاً این عنصر معماری معمول در خانه های ساحلی ایران را از کشور خود به خلیج فارس آورده بودند. ترکیب این سبک از معماری با معماری سنتی عرب در این منطقه نشان دهنده ی صورت جدیدی از معماری در دبی و وارد شدن این شهر به دورانی جدید می باشد. داخل این بخش از شهر، گالری مجلس را خواهید یافت که سرامیک ها و اسباب خانه های قدیمی این محل را به نمایش گذاشته است. همچنین موسسه هنری آل سرکال به همراه یک مغازه و یک کافه برای پذیرایی از بازدید کنندگان در داخل یکی از خانه های قدیمی این محل واقع شده است.

منطقه بستکیه

منطقه بستکیه دبی

دبی فریم

این قاب زیبا با ارتفاع 150 متر، یکی از جدیدترین دیدنی های دبی است که در خط فاصل میان محله های قدیمی دبی در اطراف نهر و قسمت مدرن شهر قرار گرفته است. در داخل این بنا، مجموعه ای از گالری هایی وجود دارد که شما را با تاریخ شهر دبی آشنا می کند و بعد از آن می توانید به تماشای گالری آینده بروید که نمایی از آینده ی احتمالی شهر دبی را به نمایش گذاشته است.

آکواریوم دبی

یکی از جاذبه های برتر گردشگری شهر، آکواریوم دبی است که با 140 گونه از موجودات دریایی در داخل مخزنی بزرگ به صورت معلق در طبقه همکف دبی مال قرار گرفته است. جدا از تماشای رایگان این آکواریوم از مرکز خرید دبی مال، اگر وارد باغ وحش زیر آب شوید می توانید در داخل تونل های این آکواریوم قدم بزنید.

فعالیت های مختلف به شما کمک می کند تا از نزدیک با زندگی موجودات دریایی در اینجا آشنا شوید. تورهایی با قایق های شیشه ای وجود دارد که می توانید در داخل آنها دنیای زیر آب را از زیر پایتان مشاهده کنید که از محبوبیت خاصی نیز برخوردار هستند. فعالیت های غواصی قفس و فعالیت های غواصی در کنار کوسه ها نیز در اینجا ارائه می شود که می تواند تجربه ی جالبی باشد که در یکی از بهترین مراکز خرید دبی قرار گرفته است .

آکواریوم دبی

آکواریوم دبی واقع در دبی مال

برج العرب

برج العرب بلندترین هتل جهان است که با 321 متر ارتفاع در جزیره مصنوعی مخصوص به خود در ساحل دبی قرار گرفته است. نمای بیرونی این ساختمان به شکلی طراحی شده است تا بادبان کشتی را به خاطر بیننده بیاورد و در شب توسط یک نورپردازی خیره کننده و زیبا روشن می شود. این هتل که به هر شکل ممکن منحصر به فرد می باشد، یکی از گران ترین هتل های جهان است و سوئیت های لوکس آن برای تنها یک شب بیش از 15000 دلار هزینه دارند. برای کسانی بودجه ی نامحدود دارند، یکی از راه هایی که می توانند از طریق آن کمی بیشتر خوش بگذرانند این است که برای صرف شام به رستوران زیر آبی المهاره بروند، جایی که پنل های شیشه ای که از کف تا سقف دیوارهای این رستوران را پوشانده، به شما این امکان را می دهد تا زندگی زیر آب را در حین صرف غذا مشاهده کنید و بعد از آن می توانید برای صرف چای بعد از ظهر با منظره ی کامل شهر و اقیانوس، به کافه ی هتل در طبقه ی 27 م بروید.

برج العرب

برج العرب

ساحل جمیرا

این نوار ساحلی با شن های سفیدش، مقصد شماره یک گردشگران دبی است. هتل ها در تمام طول این ساحل پراکنده شده اند، چرا که این مکان یکی از محبوب ترین مکان ها برای اقامت گردشگران است. این ساحل از امکانات عالی برخوردار است و تعداد زیادی از سالن های آفتاب گیری، رستوران ها و اپراتورهای ورزش های آبی با جت اسکی در اینجا خدمات ارائه می دهند.همه چیز درباره دبی را بیشتر بخوانید .

در حالی که در منطقه هستید به مدت یک ساعت از دریا و ساحل شنی دل بکنید و از ساختمان قورفت ام الشف که تنها به اندازه ی یک پیاده روی کوتاه به سمت بالای ساحل فاصله دارد، بازدید کنید. این بنا که در سال 1955 ساخته شد، اقامتگاه تابستانی مرحوم شیخ رشید بن سعید المکتوم بود. این اقامتگاه که از گچ و مرجان ساخته شده، مرمت گشته و بخش عمده ای از دکوراسیون زیبای اصلی آن قابل مشاهده است و درک بهتری از سبک زندگی مرفه حاکمان دبی به شما می دهد. باغ های این بنا نمایانگر یک سیستم چشمگیر آبیاری عرب و بسیاری از درختان خرمای سایه دار است.