تور آنتالیا2020-06-18T08:24:43+00:00

 

 

در آنتالیا جاذبه های گردشگری فراوانی برای هر نوع سلیقه ای پیدا می شود. اگر می خواهید به گشت و گذار بپردازید، جاذبه های دیدنی و جذابی خواهید یافت که گردشگران زیادی برای بازدید از آنها صف کشیده اند. هزار توی شهر قدیمی پر از دیدنی های تاریخی می باشد و این تازه در حالی ست که این شهر می تواند تنها نقطه ی شروعی برای یک گشت و گذار کامل در منطقه ای وسیع و پر از آثار باستانی باشد. سفر به آنتالیا تنها در آثار تاریخی خلاصه نمی شود. این شهر همچنین می تواند محلی برای لذت بردن از سواحل ماسه ای و سفید ترکیه باشد. دوستداران سواحل و عاشقان تاریخ هر دو راضی از سفر خود به آنتالیا باز خواهند گشت. ما تصمیم داریم تا در ادامه شما را با تعدادی از معروف ترین جاذبه های دیدنی آنتالیا آشنا کنیم، پس با درباره سفر آنتالیا با ما در ادامه همراه باشید.

  شهر قدیمی کاله ایچی

محله ی پر پیچ و خم کلشی انگار که برای قدم زدن ساخته شده باشد. عمارت های عثمانی که با نمای سفید و بام های قرمز و به طور کامل مرمت شده، در دو طرف خیابان های سنگفرش شده ی این محله صف کشیده اند، اکنون تبدیل به هتل، فروشگاه های سوغاتی، گالری های هنری و رستوران شده اند. اگرچه اینجا بیشتر مکانی برای کسانی ست که به دنبال قدم زدن و تجربه ی زندگی در شهر های قدیمی هستند، اما جاذبه های گردشگری کمی نیز برای کسانی که به دنبال آن هستند در اینجا وجود دارد. میدان اصلی این شهر که کاله کاپیسی نیز نامیده می شود، دارای یک دروازه ی قلعه و یک برج ساعت سنگی ست، همچنین مسجد تکلی محمد پاشا که در قرن 18 میلادی ساخته شده، اگر تنها به خاطر کاشی کاری های خیره کننده ی فضای داخلی اش هم که باشد، ارزش یک بار بازدید را دارد. کاشی کاری های داخلی به همراه مناره های زییای این بنا که در قرن 19 با آتش سوزی ویران شد، تمام چیزی ست که از این ساختمان که زندگی خود را در ابتدا به عنوان معبد رومی آغاز کرد و سپس به یک کلیسای بیزانس تبدیل و در نهایت تبدیل به مسجد شد، باقی مانده است.

نمای زیبای شهر قدیم آنتالیا

نمای زیبای شهر قدیم آنتالیا

بندرگاه قدیمی

بندرگاه قدیمی آنتالیا که در میان صخره ها واقع شده است، در اصل قابی زیبا و مناسب عکاسی شامل بوتیک ها، کافه های زیبا، بازارها و قایق های بادبانی آرام است که بر فراز دریای مدیترانه لنگر گرفته اند. با داشتن همچین فضای تفریحی و آرامی در حال حاضر، دشوار است که بتوان تصور کرد این مکان زمانی قطب اصلی اقتصادی آنتالیا بوده باشد، با این حال این بندر از قرن 2 تا اواسط قرن 20، بندر اصلی آنتالیا بود و تجارت و رونق را به شهر و اطراف آن می آورد. این روزها، شما می توانید به اینجا بیایید تا از مغازه های این محل خرید کنید و سپس غروب خورشید را بر روی دریا، در حالی که مشغول نوشیدن یک فنجان قهوه در کافه های این بندر هستید، تماشا کنید و یا که می توانید بر روی یکی از بسیاری از قایق های مسافرتی این بندر به دریا بروید و گشتی در دریا و در بهترین تفریحات آنتالیا بزنید.

بندرگاه قدیمی آنتالیا

بندرگاه قدیمی آنتالیا

موزه آنتالیا

اگر حتی کمی به تاریخ ترکیه علاقه دارید، بازدید از این موزه ی عالی را از دست ندهید. نمایشگاه های خیره کننده ای که در اینجا برگزار می شود، تمام بهترین یافته های مکان های کاوش در سواحل ترکیه را به نمایش می گذارد. حتی بهتر، این مجموعه به صورت نمونه ای نمایش داده می شود و باعث می شود تاریخ غنی و نسبتاً پیچیده ی ترکیه به راحتی قابل درک باشد. بخش بزرگ باستان شناسی این موزه، نمایش هایی از عصر برنز تا بیزانس را با تأکید ویژه ای بر ویرانه های مناطق مجاور ارائه می دهد. همه چیز درباره موزه باستان شناسی آنتالیا را بخوانید .

ییولی میناره

منار ایویلی یا مناره ی شفاف بدون شک از برجسته ترین جاذبه های دیدنی آنتالیا می باشد که توسط سلطان سلجوقی علاء الدین کیکوباد (36- 1219) ساخته شده است. این مناره نمونه ی بارزی از معماری سلجوقی است و درست در کنار دروازه ی ورودی کاله به شهر قدیمی واقع شده است و مسجدی که در کنارش ساخته شده و متعلق به قرن چهاردهم می باشد همچنان مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برج ساعت های عثمانی آنتالیا روبه روی این مناره واقع شده و قدمت مقبره های نزدیک این محل به قرن 14 برمی گردد.

دروازه هادریانوس

دروازه هادریان یکی از اصلی ترین و در عین حال یکی از دراماتیک ترین دروازه های ورودی به منطقه کلشی است. امتداد بخش قابل توجهی از دیوارهای هلنیستیک و رومی شهر در ضلع شرقی این شهر قدیمی به خوبی حفظ شده است و دروازه هادریان از برجسته ترین این بخش ها است. به احترام بازدید امپراتور هادریان در سال 130 پس از میلاد، این دروازه ی سنگ مرمری با سه قوس برجسته، که توسط برج های تحمیل پوشانده شده است، ساخته و با تزئینات و حکاکی های زیبا تزئین شد. همانطور که در میان طاق ها قدم می زنید، نگاهی نیز به سقف بیندازید تا بهترین نوع منبت کاری آن زمان را در شهر قدیم آنتالیا کالچی مشاهده کنید.

دروازه هادریانوس در ورودی شهر قدیم آنتالیا

دروازه هادریانوس در ورودی شهر قدیم آنتالیا

قلعه رومی هیدریلیک کاله سی  (Hidirlik Kalesi)

این برج استوانه ای شکل با ارتفاع 14 متر، در قرن دوم بر بالای بلندی های پارک کارعلی اوغلو و مشرف به بندر قدیمی آنتالیا ساخته شد. هیچ کس کاملاً مطمئن نیست که عملکرد اصلی آن چه بوده، اما بیشتر مردم موافق هستند که به عنوان یک برج مراقبت یا فانوس دریایی برای بندر شلوغ پایین تپه عمل می کرده است. اکنون این مکان تبدیل به محلی خارق العاده برای تماشای غروب آفتاب و یا گرفتن یک عکس پانوراما از منظره ی بندر قدیمی شده است. خود پارک نیز مکانی ایده آل و آرام برای پیک نیک و فرار از خیابان های شلوغ شهر می باشد. همانند افراد محلی در بعد از ظهر به این پارک بیایید تا بتوانید در محیطی آرام و به دور از شلوغی شهر به تماشای غروب بپردازید. همچنین کافه ای نیز در این نزدیکی قرار دارد که می توانید پس از پیاده روی برای استراحت به آنجا نیز سری بزنید.درباره بازارهای هفتگی آنتالیا و بازارهای کمر آنتالیا بیشتر بخوانید .

آسپندوس

دلیل اصلی گردشگرانی که به تاریخ و آثار باستانی دارند از سفر به آنتالیا این است که بتوانند در طی یک سفر کوتاه از آنتالیا به آسپندوس که در حدود 47 کیلومتری شرق این شهر قرار دارد، بروند. این محوطه باستان شناسی دارای یک تئاتر رومی است که معمولا به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری در جهان و ترکیه شناخته می شود. روزهای جلال این شهر باستانی خیره‌کننده در قرن 2 و 3 پس از میلاد بود که بیشتر ویرانه هایی که امروزه از آن باقی مانده هم در آن زمان ساخته شده اند. به غیر از تئاتر این شهر باستانی که در حال حاضر به طور کامل مرمت شده است و گنجایش 15000 نفر را در خود دارد، بخش اعظم این سایت هنوز در زیر ویرانه ها قرار دارد و احتمالاً تنها برای علاقه مندان واقعی آثار تاریخی جالب باشد. اگر وقت کمی دارید اما با این حال همچنان علاقه مند هستید تا آنجا که می توانید برجسته ترین نقاط تاریخی منطقه آنتالیا را ببینید، آسپندوس یکی از آن محل هایی ست که باید در لیست خود جای دهید. مهمترین اوت لت های آنتالیا و مراکز خرید ارزان این شهر را از دست ندهید .

پرگه

استادیوم پهناور و پر از قلوه سنگ پرگ، معابد نیمه ویران و ستون های عظیم این محل با فضایی از شکوه و جلال گذشته آغشته شده است. این محل زمانی پایتخت پامفیلیای باستان بود که در ابتدا تحت حکومت یونان و سپس روم شکوفا شد. ویرانه های موجود در اینجا، در حدود 17 کیلومتری شرق آنتالیا، مانند سایر آثار باستانی در ساحل فیروزه ای ترکیه به خوبی حفظ نشده اند، اما این همچنین بدان معنی است که این محل جمعیت کمتری را نیز به خود جلب می کند و این امر موجب می شود تا بازدید کنندگان بتوانند در آرامش به کشف خیابان های طولانی و معابد نیمه فروپاشیده ی این محل بپردازند. از بین تمام جاذبه های دیدنی این محل، حمام رومی، دروازه هلنیستیک و آکروپولیس از همه جالب توجه تر هستند.

پرگه

پرگه

الیمپوس و شیمر

دهکده های دو قلوی الیمپوس و شیرعلی، در حدود 84 کیلومتری جنوب غربی آنتالیا، بر روی تکه ای از ساحلی دوست داشتنی در نزدیکی ویرانه های مرتفع شهر باستانی لیکای الیمپوس قرار دارند. جاذبه ی مشهور این محل وجود شعله ای ابدی است که به طور طبیعی از داخل دودکشی از داخل صخره های آن در حال خارج شدن است. الیمپوس در بین گردشگران جوان بسیار محبوب و به شب های زنده اش مشهور است، در حالی که شیرعلی آرام تر است و بیشتر کسانی که می خواهند در ساحل آرام آن به استراحت بپردازند را جذب خود می کند. هر دوی این دهکده ها برای کسانی که به دنبال تعطیلاتی ساحلی و به دور از استراحت گاه های توریستی ساخته شده در ترکیه هستند، ایده آل اند.

  ساحل کنیالتی

ساحل کنییالتی در شرق شهر آنتالیا یکی از دو ساحل اصلی ماسه ای آنتالیا است که منظره ای زیبا از کوه در پس زمینه ی خود دارد. در طول تابستان، این نوار ساحلی در بین بازدیدکنندگان داخلی و خارجی بسیار محبوب است. در این ساحل امکانات فراوانی به منظور راحتی هر چه بیشتر بازدیدکنندگان فراهم گردیده است، از سالن های آفتابی با چتر گرفته تا امکان انجام ورزش های آبی هیجان انگیز همگی در این ساحل ممکن می باشد. تفرجگاه درختان نخل که در پشت ساحل قرار دارد نیز با کافه ها و رستوران ها پر شده است. هتل های کنیالتی آنتالیا را بیشتر ببینید .

منطقه کنیالتی

منطقه کنیالتی و سواحل زیبایش